MČR 2016 ovládl Dvořák s Havlínem; překvapili junioři, ale i matadoři Vrba se Suchým

  • 11 Říj, 2016
  • bobadmin

Již tradičně první říjnovou sobotu se na libereckém trenažéru uskutečnilo MČR v letních bobových a skeletonových startech (ve stejný termín jako např. v SRN, Rumunsku či dalších bobových státech), které zároveň slouží jako nominační testy do nové sezony. Ve slibné formě se v kategorii juniorů-individuálů blýskl Jaroslav Kopřiva, který si poprvé v kariéře vytlačil svůj první singlový titul, a to hned v elitním osobním rekordu 5,47 s. Druhé místo obsadil úplný nováček Dominik Záleský (5,52 s.), který ztrestal i novopečeného vicemistra světa ve čtyřkách Jana Šindeláře (5,56 s.). Kluci by tak měli tvořit opět kvalitní základ posádky Dominika Dvořáka na MSJ 2017. Koneckonců i Dominik prokázal, proč je úřadujícím mistrem světa, a na MČR zvítězil hned ve třech kategoriích: singel-piloti (5,54 s.), 2boby, 4boby. Mezi piloty bral stříbro Jan Vrba (5,59 s.), který si od léta udržuje velmi slibnou formu, kterou potvrdil i v závodě 2bobů. Bronz putoval do náruče Radkovi Matouškovi (5,64 s.). Mezi brzdaři seniory opět zvítězil Jakub Havlín (5,37 s.), následován atleticko-bobovým obojživelníkem Jakubem Noskem (5,44 s.) a stabilním Dominikem Suchým (5,48 s.). Závod 2bobů ovládli Dvořák s Havlínem za 4,94 s., druzí byli Vrba se Suchým (4,96 s.) a třetí Matoušek se Záleským (5,03 s.). Čtyřky vyhrála rovněž Dvořákova posádka ve složení Havlín, Suchý, Nosek (5,01 s.). Překvapením byl kvartet juniorský (Dvořák, Šindelář, Kopřiva, Záleský), který se seniorskému týmu přiblížil na dostřel pouhých 2 setin.

MČR, včetně vyhlašování medailistů, kterého se zúčastnily i legendy našich sportů jako Petr Nárovec, Miloš Veselý a reprezentační šéftrenér Dawid Kupczyk, proběhlo ve velmi příjemné atmosféře. Snad jediným stínem byla slabší účast ve skeletonových soutěžích. Milý byl zájem médií, zejm. ČT Sport (http://www.ceskatelevize.cz/sport/nejlepsi-videa/341653-mcr-v-bobovych-startech-kralovali-dvorak-s-havlikem/).

Zimní sezona může začít. Pro české posádky tréninkovým kempem na náročné dráze v Siguldě, a to od 20. října. Tak bobu zdar!