Jak dopadla generálka před MS

  • 23 Led, 2023
  • Honza Mottl

Šestým závodem pokračoval Světový pohár skeletonistek v německém Altenbergu. Závod vyhrála Tina Hermann před dvojicí Janine Flock a Susanne Kreher. Naše Anna Fernstädt po zlepšení ve druhém kole skončila na 9. místě. Závod byl zároveň mistrovstvím Evropy pro letošní rok a v něm Anička obsadila pěkné 6. místo.

Šestým dějstvím pokračoval i světový pohár dvojbobů. Zvítězila německá posádka Johannes Lochner/Erec Bruckert před posádkami Michael Vogt/Sandro Michel a Francesco Friedrich/Alexander Schueller. Na 11. místě skončila posádka Dominik Dvořák/Jáchym Procházka, na 18. místě pak posádka Adam Dobeš/Dominik Záleský. V hodnocení evropského šampionátu skončila posádka Dominik Dvořák/Jáchym Procházka na 11. místě a posádka Adam Dobeš/Dominik Záleský na 16. místě.

V závodě čtyřbobů zvítězila britská posádka Brad Hall/Arran Gulliver/Taylor Lawrence/Greg Cackett před posádkami Francesco Friedrich/Thorsten Margis/Candy Bauer/Felix Straub a Michael Vogt/Cyril Bieri/Alain Knuser/Sandro Michel. Na 11. místě skončila posádka Dominik Dvořák/David Bureš/Jáchym Procházka/Dominik Záleský, na 16. místě pak posádka Adam Dobeš/Michal Dobeš/Aleš Svoboda//Ondřej Hrazdil. V hodnocení evropského šampionátu skončila posádka Dominik Dvořák/David Bureš/Jáchym Procházka/Dominik Záleský na 11. místě a posádka Adam Dobeš/Dominik Záleský na 15. místě.

Šestým a sedmým závodem pokračoval také Evropský pohár dvojbobů v lotyšské Siguldě. Závod ovládla německá posádka Maximilian Illmann/Lukas Koller, na 8., resp. 9. místě skončila naše posádka Matěj Běhounek/Petr Fomenko.

V průběhu víkendových klání si Dominik Dvořák bohužel zranil koleno a bude pravděpodobně nutná následná operace. S velkou pravděpodobností se tak Dominik MS ve Sv. Mořici, které bude probíhat v následujících čtrnácti dnech, nezúčastní. Na MS IBSF 2023 se přitom nominomal rekordní počet sportovců ČSBS, tj. dvě posádky do soutěže dvojbobů, 3 posádky do soutěže čtyřbobů, dva skeletonisté a skeletonistka. V tomto týdnu budeme držet palce naší Gábině Knapové, aby v rakouském Innsbrucku úspěšně dokončila i svou nominaci na MS v parabobech. Dodat lze ještě to, že samotného závodu se nezúčastní jak Dominik Dvořák, kterého v závodě dvojek nahradí Matěj Běhounek, tak ani skeletonista Sebastián Železník, který s koncem roku ukončil i svou nadějnou kariéru.

Autor: Martin Bohman