Evropský pohár v Igls – průměrný dort s třešničkou navrchu

  • 13 Lis, 2014
  • bobadmin

První dvojzávod v rámci EP mají čtyři (!) české bobové posádky za sebou. Ten se odehrál v rakouském Igls a znamenal dominanci pro německé a švýcarské tandemy. Pro ČR se nesl ve znamení převážně nevybočujících výkonů, zranění brzdaře Jana Stoklásky, ale i příjemného překvapení. O to se zasloužila posádka novopečeného pilota Dominika Dvořáka s brzdařem Jardou Kopřivou, když při čtvrtečním závodě, tedy druhém v kariéře vůbec, dokázali hoši porazit (i solidními starty) polovinu startovního pole a vybojovat pro sebe vysněnou TOP 20. Oproti středě si tak polepšili o 16 příček!

Jan Vrba kvůli zranění Jana Stoklásky hned v prvním ostrém startu sezony musel závody absolvovat se dvěma dalšími brzdaři-Dominikem Suchým a Jakubem Havlínem, když oba předvedli solidní push. Nakonec si A tým dojel pro 11. a 12. místo. Radek Matoušek si prožil trochu nervózní vstup do sezony taktéž s improvizací na brzdě – nováčkem Jakubem Noskem. Bylo z toho 16. a 22. místo. Čtvrtým národním týmem byl Jan Šindelář s Chrisem Antsiou, kteří si dojeli v obou závodech shodně pro 38. příčku.

V obou podnicích zvítězil Němec Francesco Friedrich, v tom čtvrtečním o celou vteřinu, tedy rozdílem dvou tříd. Stříbro bral ve středu Hefti, ve čtvrtek Peter. Růžky vystrkovali též standardně Lotyši a na další ZOH se chystající Korejci.

Zítra následují kvalifikační jízdy 4bobů a o víkendu opět dvojzávod této královské disciplíny ledního koryta.