Český uragán vlétl do sezony

• 28 Lis, 2017
  • bobadmin

Naše reprezentační posádky vstoupily do olympijské sezony a radikálně promluvily do pořadí úvodních podniků EP. Z pěti závodů obsadili čeští bobistů 5x pódiovou TOP 6 a z toho dokonce 2x brali pomyslný cenný kov.

Konkrétně naši zabojovali již počátkem listopadu na EP v norském Lillehammeru, kde se pořádal dvojzávod 2bobů. Dvořák s Noskem, resp. Šindelářem bral 4. a 7. příčku a Vrba s Havlínem se umístili těsně za TOP 10. Uplynulý víkend naši úřadovali na EP v Altenbergu, kde byl rovněž na pořadu ve čtvrtek a pátek dvojzávod 2 bobů. Dvořák-Nosek brali 2. místo, Dvořák-Šindelář 4. místo a Vrba-Havlín 8. a 10. pozici. Sobota pak patřila prvnímu závodu 4bobů, v němž kvartet Vrba, Suchý, Stokláska, Egydy obsadil 3. příčku (o 11 setin za vítězným AUT 1 a pouhou setinu za druhou posádkou GER 1) a Dvořák, Dobeš, Šindelář, Nosek 5. příčku. Závody navíc téměř vždy ozdobily Dominikovi posádky nejlepšími starty.

Vedle kontinentálních pohárů se naplno již rozběhl také pohár světový, v němž se odehrály již úvodní tři dějství v Lake Placid, Park City a Whistleru. Ve 2bobech zatím kralují Kanaďané, v čele s Krippsem (4., 2., 2.), jež je následován reprezentačním kolegou Springem (7., 5., 1.), třetí je Němec Walther (1., 9., 7.). Ve 4bobech si to oba národy prohodily, když první dvě příčky obsadili Němci Lochner (4., 1., 5.) a Walther (1., 9., 3.) a třetí je průběžně Kripps (2., 8., 4.). Mezi ženami vládne Kanaďanka Humphries (1., 2., 1.). Průběžné vedení ve SP v mužském skeletonu prozatím drží Korejec Yun (1., 1., 2.), mezi ženami pak Němka Löllingová (8., 3., 1.).

Zatímco naše posádky čeká ještě tento týden poslední EP v německém Königssee, posádky ze SP se tento týden přesouvají z Kanady na evropskou část, která se bude ještě do vánoc konat 4.-10.12. ve Winterbergu (GER) a 11.-17.12. v Igls (AUT), kde už uvidíte i naše borce.