Česká stopa ve světovém poháru parabobů

• 04 Bře, 2022
  • Honza Mottl

Gabriela Knapová prožila již svou druhou sezonu v rámci seriálu Para Sport World Cup IBSF. Celkem Gabka absolvovala 4 z 9 závodů (Igls I – 18. místo, Igls II – 15. místo, Sv. Mořic I – 16. místo, Sv. Mořic II. – 11. místo). Na ME ve Švýcarsku pak naše závodnice dojela celkově na vynikajícím 10. místě (přičemž její druhá jízda byla 5. nejrychlejší!). Vítězem se stal domácí Jonas Frei. Připomeňme, že v IBSF parasportu jezdí ženy i muži společně, což samozřejmě s ohledem na váhu ženy proti mužům značně znevýhodňuje. Ve startovním poli ME bylo celkem 16 přihlášených závodníků, z čehož byly pouze tři ženy. Gabce tak patří pomyslná stříbrná medaile mezi účastnicemi něžného pohlaví, a to za Italkou Giuliou Ruffato (celkově 10.) a před Slovinkou Živou Lavrinč (13.). Na MS v norském Lillehammeru, kde jezdila naše závodnice vůbec poprvé, si pak dojela pro 16. pozici. I zde šla zlatá medaile za Švýcarem Freiem.

Gábině patří velká gratulace a obdiv za její bojovný výkon!

Autor: Martin Bohman