Bohman opět předsedou ČSBS

  • 05 Čvn, 2018
  • bobadmin

V sobotu 2.6.2018 se uskutečnila volební Valná hromada Českého svazu bobistů a skeletonistů, z.s. 2018, kterou tentokrát hostilo Sportovní centrum Nymburk.

Post předsedy svazu na další čtyři roky obhájil se 100 % hlasů JUDr. Martin Bohman, Ph.D., který již v letech 2010 – 2014 zastával funkci místopředsedy bobové sekce. V inauguračním projevu, ve kterém zhodnotil uplynulé čtyři roky, poděkoval všem členům realizačního týmu a sportovcům, kteří šíří dobré jméno českého bobového a skeletonového sportu v tuzemsku i zahraničí. Připomněl skvělé výsledky juniorské reprezentace, která v letech 2016 a 2017 získala poprvé v historii cenné kovy na MSJ, jakož i titul mistrů a vicemistrů světa na MS v letních startech 2016 v čele s pilotem D. Dvořákem. Zmínil též historicky nejvyšší počet kvalifikovaných posádek na ZOH v Koreji. Zdůraznil skutečnost, že byl v tomto roce konečně doplacen více jak milionový dluh z roku 2008, jakož i to, že svaz hospodařil v uplynulých 4 letech celkově s mírně pozitivní bilancí. Vyzdvihl skvělou spolupráci s Olympem CS MV, jakož i ČOV, dále s FTVS UK při rozvoji vzdělávání trenérů či TU Liberec ohledně technologického rozvoje a ocenil podporu ze strany všech privátních partnerů (Rieder Beton, Atex, Alpine Pro, Klokočka Autosalon, Lula, Wrap Style a dalších). Zdůraznil rovněž obrovský progres ohledně zviditelnění obou sportů na veřejnosti (web, youtube kanál, FB, přenosy SP na ČT Sport od roku 2015, kdy sledovanost dosáhla i přes 660 tisíc diváků). Mezi hlavní cíle dalšího olympijského cyklu zařadil finanční stabilizaci, udržení a výkonnostní rozvoj členské základny či rozvoj materiálně technického vybavení, stejně jako týmovou koherenci. Mezi výkonnostními cíli uvedl bobovou seniorskou medaili na soutěži IBSF v olympijské disciplíně a TOP 10 na ZOH 2022 a u skeletonu medaili na MSJ, jakož i seniorskou medaili na MS či ZOH 2022.

K dosažení těchto nelehkých úkolů a met budou staronovému předsedovi pomáhat Ing. Jan Mottl, MBA, Bc. Jan Šindelář, Mgr. Ivo Danilevič a Bc. Jaroslav Kopřiva, coby nově zvolení členové výkonného výboru. Kontrolním inspektorem byl zvolen Pavel Puškár.

Intenzivní práci a výsledky celého svazu ocenil i president Mezinárodní bobové a skeletonové federace a člen Mezinárodního olympijského výboru pan Ivo Ferriani, se kterým se zástupci svazu setkají osobně koncem června na 89. kongresu IBSF v Římě.

“Dear Mr. President, Dear Martin,

I congratulate you for the success of your Athletes that are the result of your great work. The Czech Federation is a model of capacity, efficiency and professionalism…

See you Dear Martin in the Eternal city of Rome.

Sincerely yours,

Ivo

president

International Bobsleigh & Skeleton Federation (IBSF)”