Běhounek 6., Drahoňovský 12. na juniorském ME, Knapová debutovala ve SP parabobistů

  • 23 Úno, 2021
  • Honza Mottl

Týden od 15. února byl nabitý českými účastmi na závodech IBSF a to hned na třech drahách – v Königssee, Igls a St. Moritz. V Německu se uskutečnil poslední bobový podnik EP. Účastnil se Adam Dobeš s Jáchymem Procházkou a Matěj Běhounek s Petrem Škodou. Konkurence byla opravdu velká. Po MS se sjely na poslední hostinu sezony ještě spousty posádek právě z tohoto podniku. A tak vítězství brala posádka Rumuna Tentey, který fantasticky porazil i dlouhou řadu domácích, švýcarských či ruských posádek nebo třeba Francouze Heinricha, který má z dráhy z Königssee i cenný kov z ME 2017. Dobešova posádka dojela na solidním 14. místě. Běhounek se Škodou dojel 24. Jen 73 setin za nejlepší dvacítkou. Pro naše juniory byl tento závod zároveň i ME do 23 let, resp. U26. V něm dojeli naši na solidním 6., resp. 12. místě (z 18 účastníků). To považuji na konci Matějovi první sezony za velmi pěkný a nadějný výkon navíc dílem limitovaný materiálem a dílem provizorním obsazením Petra Škody na brzdě. Nedělní závod čtyřbobů byl pro tání dráhy již následně bohužel zrušen.

V Rakousku se představil v posledním závodě EP skeletonistů zas náš dorostenec Timon Drahoňovský. Timon dojel v celkovém závodě 35. I zde se klání počítalo zároveň jako ME juniorů. V něm obsadil náš reprezentant 12. příčku v kategorii U20, resp. 27. z 30 účastníků v kategorii U23.

Velký obdiv zaslouží naše historicky první parabobistka Gabriela Knapová, která se představila v minulém týdnu po 4 jízdách z Nashe a 2 jízdách od Dracula haus ve svých dvou úplně prvních závodech v životě. Gábina dojela v obou podnicích celkově na 17. místě, mezi ženami pak jako třetí. Naší závodnici čeká tento týden ještě jeden závod v St. Moritz a další týden dva závody ve francouzské La Plagne, z nichž jeden bude ME. Držíme palce!

Martin Bohman