Barevná podzimní mozaika bobové přípravy na XXIII. ZOH

  • 11 Říj, 2017
  • bobadmin

Čas neúprosně letí i v olympijské sezoně a náročnou přípravu administrativně-finanční střídá konečně příprava sportovní, ba dokonce ledová.

A tak po srpnových kontrolkách proběhlo o víkendu 16-17.9. v německém Oberhofu MČR v bobových startech, kde již počtvrté v řadě zvítězil Jakub Havlín. Mezi juniory dominoval Jan Šindelář. Nejlepším pilotem byl Jan Vrba, který před svou třetí Olympiádou prohnal i leckterého brzdaře profesionála.

Další ledový podnik české reprezentace proběhl v rámci mezinárodního M SRN (v podstatě náhrada německou stranou zrušeného letního MS) 14 dnů po našich mistrákách a rovněž v Oberhofu. Dominik Dvořák opět potvrdil, že patří v této disciplíně mezi absolutní světovou špičku a Davidem Egydy obsadil v závodě 2bobů třetí příčku (zvítězil Rakušan Maier s brzdařem Sammerem). Vrba se 4kou (Egydy, Suchý, Stokláska) obsadil 8. příčku.

Nyní část reprezentace (celkem CZE BOB TEAM vyslal v první vlně 5 pilotů!) testuje poprvé dráhu v norském Lillehammeru, kde by mělo dojít k podstatnému nájezdu (cca 50 jízd) před sezonou. Pro Dominika a jeho tým bude následovat koncem října mezinárodní tréninkáč přímo v Koreji, ostatní piloti vyrazí do Königssee. Celá reprezentační parta se pak shledá na závodní premiéře EP v Lillehammeru počátkem listopadu.

Potěšující je v těchto dnech i potvrzení staronových partnerství s Autosalonem Klokočka a společností Rieder Beton.

Bonbonkem na závěr pak v tomto infobloku může být fakt, že boby prošly generální údržbou a nyní vybíráme nejvhodnější olympijský design. Budeme rádi za Vaše názory, ale zejména za palce, aby se nám v následujících 4 měsících dařilo!