93. Kongres IBSF 2022

  • 15 Čvc, 2022
  • Honza Mottl

Již historicky 93. kongres Mezinárodní bobové a skeletonové federace proběhl ve švýcarském Lausanne. Po čtvrtečním pre-kongresu následoval v pátek 15. července 2022 samotný volební kongres. Akce se účastnilo přes 40 delegátů z členských států IBSF a dále členové realizačních týmů z jednotlivých drah, zástupci IBSF a samozřejmě pozvaní hosté. Delegátem za Český svaz bobistů a skeletonistů byl předseda Martin Bohman.

Hlavním bodem kongresu byla samozřejmě volba nového vedení, které bylo vedle znovuzvolení 62letého Itala Iva Ferrianiho již pro čtvrté funkční období, pro léta 2022 – 2026 konstituováno následovně:

President IBSF
Ivo Ferriani, ITA

Vice-President pro finance
Andreas Trautvetter, GER

Vice-President pro sport
Ander Mirambell, ESP

Vice-President pro marketing
David Tomatis, MON

Vice-President pro mezinárodní záležitosti
Stefaan Freeling, BEL

Vice-President pro komunikaci
Chanmin Chyun, KOR

Vice-President pro právní záležitosti
Martins Dambergs, LAT

Kongres rovněž potvrdil suspendaci ruské reprezentace pro následující období. Více ZDE. Možnost operativní reakce v rámci IBSF v případě nenadálých okolností byla rovněž schválena v rámci změn stanov IBSF. Více ZDE.

Příjemným zpestřením byla závěrečná návštěva Olympijského muzea, kde byla u příležitosti kongresu rozšířena expozice o další ikonické předměty ze světa bobového a skeletonového sportu. Více ZDE.

Autor: Martin Bohman