33. Valná hromada ČSBS, z.s. – Martin Bohman znovu zvolen prezidentem

  • 13 Čvn, 2022
  • Honza Mottl

Martin Bohman byl na XXXIII. volební valné hromadě Českého svazu bobistů a skeletonistů pořádané v Praze dne 11. června 2022 již potřetí zvolen prezidentem.

Bohman, člen české bobové reprezentace v letech 2005 až 2014 a 16. se čtyřbobem Jana Vrby na zimních olympijských hrách ve Vancouveru v roce 2010, byl členem vedení Svazu jako hospodář a místopředseda pro bobový sport již od roku 2010, v letech 2014 a 2018 byl zvolen jejím předsedou. Od roku 2021 je také členem Výkonného výboru Českého olympijského výboru.

Novými členy výkonného výboru jsou Jan Mottl, Radek Matoušek (oba bývalí reprezentanti a členové výkonného výboru již v letech 2018-2022), Veronika Bohmanová a Jan Stokláska (bývalý olympionik). Kontrolním inspektorem byl opět zvolen Pavel Puškár (čtyřnásobný olympionik).

Martin Bohman ve svém inauguračním projevu poděkoval všem sportovcům a členům realizačního týmu. Připomněl skvělé výsledky juniorské reprezentace v uplynulém olympijském cyklu, která si v letech 2019 a 2020 vysloužila díky Anně Fernstädtové dva tituly juniorské mistryně světa, ale i letošní 8. místo Matěje Běhounka s Jáchymem Procházkou. Připomněl také výsledky Anny v seniorské kategorii, a to ať už její 4. místo na mistrovství světa ve Vancouveru nebo 7. místo na Olympiádě v Pekingu, což je po 28 letech vyrovnaný nejlepší výsledek Česka na ZOH. Mezi seniory dosáhla na vynikající historické výsledky ve světových pohárech v letech 2019-2021, ale i na ME a MS posádka pilota Dominika Dvořáka. Zmíněno bylo i historicky první vítězství České republiky na Evropském poháru v norském Lillehammeru v prosinci 2021, což je zásluha posádky pilota Adama Dobeše. S poděkováním předseda zmínil také působení a výsledky Gábiny Knapové ve světovém seriálu para bobů.

Mimo sportovní stránku pozitivně zhodnotil také konsolidaci financí ČSBS, zlepšení materiálně technického zabezpečení a stále se zvyšující mediální oblibu bobového a skeletonového sportu u veřejnosti.

Jeho cílem pro období 2022-2026 je zajistit finanční stabilitu i v nastávajícím složitém období, dál rozvíjet členskou základnu a technickou podporu týmu. Sportovním cílem je zisk medailí v juniorských i seniorských soutěžích v obou olympijských sportech a opět dosáhnout umístění v Top 10 na ZOH 2026.