Premiéra na olympijské dráze se nepovedla

  • 23 Lis, 2025
  • Gábina Knapová

O víkendu odstartoval v italské Cortině d’Ampezzo první podnik Světového poháru IBSF v bobech a skeletonu. Česká výprava si připsala několik solidních výsledků, přičemž nejvíce na sebe upozornila v skeletonu.

Nejlepší český výsledek zaznamenala skeletonistka Anna Fernstädtová, která obsadila 7. místo v závodě žen. V soutěži skeletonu mužů skončil Timon Drahoňovský na 33. příčce a společně s Fernstädtovou startoval také v týmovém závodě skeletonu mix, kde česká dvojice obsadila 17. místo.

V ženských bobových disciplínách reprezentovala Česko Patricie Tajcnarová. Dojela na 24. místě v monobobu a stejné, 24. místo obsadila také ve dvojbobu žen s Isabelou Indruchovou.

Mezi muži startovali piloti Matěj Běhounek s posádkou Michal Dobeš, Antonín Wijas a Ondřej Rapp. Druhá posádka Jáchyma Procházky pak s Davidem Burešem, Pavlem Jindrou a Lukášem Petrikovičem. Běhounek obsadil 24. místo ve dvojbobu a s čtyřbobovou posádkou skončil na 21. příčce, těsně za branami druhé jízdy. Jejich výkon na startu však zůstal za očekáváním, a to navzdory povedené jízdě. Jáchym Procházka dokončil závod dvojbobů na 22. místě a ve čtyřbobu obsadil 25. příčku.

——————————

Ondřej Rapp
Foto: IBSF