Český skeleton hned v úvodním podniku Interkontinentálního poháru IBSF sezony 2018/19 zaznamenal historický úspěch v podobě 6. místa Anny Fernstädtové. Anna dokázala, že je jednou z nejlepších skeletonistek světa, když s volnějšími starty dokázala sjet v průběhu trati i 15 soupeřek a rychlost jejího skeletonu byla 2. nejvyšší (122,57 km/h), hned za vítěznou domácí J. Flock.

O den později tento úspěch Anna ještě vylepšila, aby zas o stupínek posunula české skeletonové maximum, a to na 5. pozici v rámci druhého závodu ICC v Igls, AUT (6. a 3. jízda, 2. nejvyšší rychlosti). Tahle holka českou vlajku zvedne ještě vysoko! 

Radost byla patrná navíc i v mužských složkách, když do závodu evropského poháru promluvil vůbec nejmladší účastník celého pelotonu, náš Timon Drahoňovský. Timon se při své premiéře zlepšoval den ode dne mílovými kroky, a jestli u skeletonu vydrží, bude jistě jedním z želízek české výpravy pro YOG 2020 ve Švýcarsku.

Gratulace! A poděkováním i našim skeletonovým trenérům Andrzejovi Kupczykovi a Radku Matouškovi. 

/public/images/aktuality/Anna_ICC_2018/Anna_ICC_2018_1.jpg/public/images/aktuality/Anna_ICC_2018/Anna_ICC_2018_2.jpg

Zvěřejněno uživatelem Administrator 07. 12. 2018.

Sezona IBSF 2018/2019 zahájena

Něco přes 8 měsíců uběhlo od korejského vrcholu čtyřletého úsilí našich posádek a je tu opět zbrusu nová sezona IBSF 2018/2019. Naši reprezentanti ji po pár tréninkových jízdách v Lillehammeru (kde po dvou dnech prostě odtála dráha) a Oberhofu na ostro odstartovali v Americe. Po 5 letech finančního půstu se tak české posádky mohly podívat na dráhy, kde probíhá pravidelně část SP a v závěru února 2019 zde (v kanadském Whistleru) bude i zahájeno MS. A právě v dějišti ZOH 2010 proběhly úvodní závody Severoamerického poháru, ale vlastně i celé letošní sezony . Dominik Dvořák se pustil na nejrychlejší dráhu světa (154,5 km/h - Ch. Spring (CAN), 2017) nejprve s respektem a zapůjčeným dvojbobem, který bylo nejprve třeba trochu posvařovat a poslepovat. Se superstarty s Kubou Noskem, ale také chybou na startu, si dojeli pro 11. místo. Ve druhém závodu s Honzou Šindelářem, opět se slušnými starty, již z toho byla TOP 10. Úvodní závod 4bobů (prozatím na našem starém singeru; wallner bude mít premiéru až na SP ve Winterbergu v prosinci) naší posádce ve složení Dvořák, Suchý, Šindelář, Nosek vyšel opět na startu (4,86; 4,89s.), jízdy však nebyly ideální a tak z toho bylo shodně jak ve dvojkách 11. místo. Sobotní závod se však povedl na startu i ve všech 16 zatáčkách a Dominik s Jardou Kopřivou, Honzou Šindelářem a Kubou Noskem obsadili v super nabité konkurenci krásné 4. místo, když před nimi brali pozice pouze vítězové SP (domácí Kripps a Spring, resp. Američan Bascue). Tréninkových jízd ve Whistleru se zúčastnilo i naše skeletonové želízko v ohni úřadující juniorská mistryně světa Anna Fernstädtová, která závodní sezonu zahájí tento čtvrtek a pátek úvodními podniky Interkontinentálního poháru v rakouském Igls. Parťáky do týmu jí jsou dorostenec Timon Drahoňovský a junior Zbyšek Novák.

Bobisti již hoblují další štaci jejich amerického turné – Park City, pro změnu dějiště ZOH 2002.

Tak hodně štěstí!

/public/images/aktuality/SAP_Whistler_2018.jpg

Zvěřejněno uživatelem Administrator 14. 11. 2018.

S novou 4kou na Olymp

Příznačně symbolicky 28. října 2018 byl do České republiky dopraven zbrusu nový čtyřbob, který byl pořízen tuzemskému reprezentačnímu týmu bobistů OLYMPEM - Centrem sportu Ministerstva vnitra. Je to poprvé ve více jak stoleté historii, co bude moci svádět česká posádka souboje se svými soupeři v opravdu špičkovém novém stroji, který není kompromisem nebo za sebou již nemá službu u nějakého cizozemského týmu. Nový čtyřbob se pro české barvy kupoval naposled před 13 lety u příležitosti ZOH v Turíně. Hlavním kritériem však byla cena…a možnost vzít stroj na splátky. Technika tohoto stroje navíc bohužel rychle zastarala a stroj zn. DSG Dresden měl své poslední velké vystoupení už po čtyřech letech provozu na ZOH ve Vancouveru, kde na něm posádka Vrba, Veselý, Bohman, Kozlovský získala překvapivé 16. místo. Roky před tím i potom naši ledové dráhy „hoblovali“ na buď zapůjčeném materiálu, nebo na strojích tzv. z druhé roky. V poslední dekádě šlo o stroje zn. Singer od našich přátel ze Slovenska či Polska.

Nový čtyřbob zn. Wallner je opravdový hi-tech, což dokazuje mimo jiné tím, že na posledních Hrách v Koreji bylo v TOP 20 přes 10 strojů tohoto výrobce, včetně vítěze Friedricha z Německa a stříbrného Korejce Wona s posádkami. Cesta k tomuto sportovnímu vybavení byla dlouhá a trnitá, ale pevně věříme, že nyní výrazně pomůže našim borcům, držitelům mnoha medailí z MS juniorů nebo z letních startů, promluvit do pořadí i v seniorské kategorii této královské olympijské disciplíny ledového koryta.

Hodně štěstí a bobu zdar!

/public/images/aktuality/nová_čtyřka/nov_tyka.jpg

Zvěřejněno uživatelem Administrator 31. 10. 2018.

Nominace ČSBS na 1. polovinu sezony 2018/19

Podle výsledků testů v Oberhofu 6.-7.10. a v Siguldě 8.10. byla šéftrenérem státní reprezentace ČSBS Mgr. Dawidem Kupczykem stanovena následující nominace sportovců pro 1. polovinu sezony 2018/19:

 

Boby M - posádka A (SP/SAP):

Dvojka: Dvořák Dominik/ Jakub Nosek; náhr. Jan Šindelář (J)

Čtyrka: Dominik Dvořák/ Dominik Suchý/ Jan Šindelář/ Jakub Nosek; náhr. Jaroslav Kopřiva

 

Boby M - posádky (EP)

Adam Dobeš

Pavel Jordán (J)

Jakub Havlín

Michal Dobeš

Lukáš Podstata

 

Skeleton Ž (IKP, EP):

Anna Fernstädtová (J)

 

Skeleton M (IKP, EP):

Timon Drahoňovský (J)

Philipp Mölter

Zbyšek Novák (J)

 

Hodně štěstí a bobu a skeletonu zdar!

/public/images/aktuality/nominace_18_19.jpg

Zvěřejněno uživatelem Administrator 09. 10. 2018.

Mezinárodní MČR 2018 v letních bobových a skeletonových startech

Již tradičně na sklonku léta se rozezněly kolejnice libereckého trenažéru pod tíhou našich nejlepších atletů a jejich bobů a skeletonů. Na mezinárodním Mistrovství České republiky 2018 padl rekord trenažéru v kategorii monoboby-senioři, a to v podání Kuby Noska (5,26s., tedy o celých 6 setin!). Došlo tak k důstojnému sesazení v posledních čtyřech letech neohroženého krále této disciplíny Kuby Havlína z trůnu. Navíc padl rekord i v kategorii 2bobů, kde Dvořák s Noskem zaběhli čas velmi hluboko pod 5 sekund! K vidění byla spousta osobáků, nových talentů a fanoušků obou sportů pro ocelové závodníky.

Vítězové jednotlivých kategorií:

Skeleton ženy: Fernstädtová – 6,42 s.

Skeleton muži: Drahoňovský – 6,22 s.

Boby mono dorostenci: Kaisler – 5,83 s.

Boby mono dorostenky: Dorňáková – 6,69 s.

Boby mono junioři: Šindelář – 5,48 s.

Boby mono senioři: Nosek – 5,26 s. (TR)

2boby junioři: Dobeš-Šindelář – 5,07 s.

2boby senioři: Dvořák-Nosek – 4,86 s. (TR)

/public/images/aktuality/mcr2018/mcr_2018.jpg

Zvěřejněno uživatelem Administrator 10. 09. 2018.