Barevná podzimní mozaika bobové přípravy na XXIII. ZOH

Čas neúprosně letí i v olympijské sezoně a náročnou přípravu administrativně-finanční střídá konečně příprava sportovní, ba dokonce ledová.

A tak po srpnových kontrolkách proběhlo o víkendu 16-17.9. v německém Oberhofu MČR v bobových startech, kde již počtvrté v řadě zvítězil Jakub Havlín. Mezi juniory dominoval Jan Šindelář. Nejlepším pilotem byl Jan Vrba, který před svou třetí Olympiádou prohnal i leckterého brzdaře profesionála.

Další ledový podnik české reprezentace proběhl v rámci mezinárodního M SRN (v podstatě náhrada německou stranou zrušeného letního MS) 14 dnů po našich mistrákách a rovněž v Oberhofu. Dominik Dvořák opět potvrdil, že patří v této disciplíně mezi absolutní světovou špičku a Davidem Egydy obsadil v závodě 2bobů třetí příčku (zvítězil Rakušan Maier s brzdařem Sammerem). Vrba se 4kou (Egydy, Suchý, Stokláska) obsadil 8. příčku.

Nyní část reprezentace (celkem CZE BOB TEAM vyslal v první vlně 5 pilotů!) testuje poprvé dráhu v norském Lillehammeru, kde by mělo dojít k podstatnému nájezdu (cca 50 jízd) před sezonou. Pro Dominika a jeho tým bude následovat koncem října mezinárodní tréninkáč přímo v Koreji, ostatní piloti vyrazí do Königssee. Celá reprezentační parta se pak shledá na závodní premiéře EP v Lillehammeru počátkem listopadu.

Potěšující je v těchto dnech i potvrzení staronových partnerství s Autosalonem Klokočka a společností Rieder Beton.

Bonbonkem na závěr pak v tomto infobloku může být fakt, že boby prošly generální údržbou a nyní vybíráme nejvhodnější olympijský design. Budeme rádi za Vaše názory, ale zejména za palce, aby se nám v následujících 4 měsících dařilo!

/public/images/aktuality/podzim_2017/podzim_2017_1.jpg/public/images/aktuality/podzim_2017/podzim_2017_2.jpg/public/images/aktuality/podzim_2017/podzim_2017_3.jpg/public/images/aktuality/podzim_2017/podzim_2017_4.jpg

Zvěřejněno uživatelem Administrator 11. 10. 2017.

23.6.2017 - Mezinárodní olympijský den

Mezinárodní olympijský den byl ustanoven roku 1948 na již dřívější podnět Pierra de Coubertina, který znovu obnovil olympijské hry. Prosadil jej Mezinárodní olympijský výbor, jako den, který připomíná podstatu olympijských her jako takových a hlavně fair play. 

Jako největší připomínka tohoto dne se uskutečnily po celé ČR již 21.6. T-Mobile olympijské běhy, které uspořádal ČOV pro více jak 70 tisíc účastníků. Mezi nimi byli např. olympijský vítěz z Ria Lukáš Krpálek či předseda ČSBS Martin Bohman.

Více na:

http://www.olympic.cz/clanek/2630--olympijsky-den-oslavilo-pri-t-mobile-olympijskem-behu-vice-nez-70-tisic-lidi

https://www.olympic.org/olympic-day

/public/images/aktuality/MOD_2017.jpg

Zvěřejněno uživatelem Administrator 17. 07. 2017.

Letní atletické prověrky bobové reprezentace

O víkendu 15.-16.7.2017 proběhly v Liberci reprezentační testy bobového a skeletonového týmu. Bylo vidět, že někteří berou olympijskou přípravu vážně a nenechávají vše na poslední chvíli. Exceloval zejména náš nejlepší pilot Dominik Dvořák, který, kromě pozingu (viz foto) a sbírání medailí, umí předvést formu i v prověrkových sprintech a odrazech. Mezi konkurencí reprezentačních kolegů, mezi nimiž chyběl z top sestavy pouze Nosek a Egydy, dokázal DK zvítězit v žabáku (320 cm), 5ti žabáku (16,35m) i 5ti skoku (15,60m). Své kvality prokázal i na sprintech, kde se jako jediný dostal na 10ti metrech s pevným startem pod hranici 1,50 s. a letmou třicítku pod 3 sekundy. Ve sprintech bodovali další junioři Kopřiva (1,50; 3,09 s.), Šindelář (1,51; 3,07 s.) a matador Suchý (1,52 s.). Ten bral také spolu s Havlínem nejlepší výkon ve vrhu koulí. Mile překvapil i dorostenec Matěj Kašpar, který se s výkony 307 cm na žabák, 15,60 na 5ti žabák či s výkonem 1,53 s. na 10m z místa rozhodně mezi staršími a zkušenějšími kolegy neztratil! 

Kdo vydržel až do večerních hodin, odměnil se za výkony pořádnou grilovanou porcí proteinů. Následující víkend naše čeká první trénink na ledě v německém Oberhofu. Věřme, že to s ohledem na stále ještě nerozdělené dotace v programu V nebude jeden z mála ledů, který naše letos a zejména v příštím, olympijském roce čeká… 

/public/images/aktuality/testy_072017/testy_072017_1.jpg/public/images/aktuality/testy_072017/testy_072017_2.jpg

Zvěřejněno uživatelem Administrator 17. 07. 2017.

Bobová stopa na O2 Pražské štafetě 4x5km

Předseda ČSBS se již tradičně zúčastní sportovně kondiční akce s charitativním podtextem, tentokrát s názvem O2 Pražská štafeta 4x5, která se koná 14. a 15.6.2017 ve Stromovce.

Přijďte podpořit obě štafety ATEX AllStars, které poběží pro Společnost E, jež podporuje lidi s epilepsií.

 

14.6.2017, středa, start 18 hodin

  1. Dalibor Gondík
  2. Tomáš Kraus (skikros)
  3. Adéla Hanzlíčková (zápas)
  4. Filip Ospalý (triatlon)

 

 15.6.2017, čtvrtek, start 18 hodin 

  1. Michal Kulka (koloběh)
  2. Jiří Snítil (curling)
  3. Martin Bohman (boby)
  4. Markéta Davidová (biatlon)

 

/public/images/aktuality/facebook_photo_prazska_stafeta_2017_03.jpg

Zvěřejněno uživatelem Administrator 14. 06. 2017.

Bobový červen – dřina, trénink, kultura

V týdnu 5.-11.6.2017 bobisté skutečně nezaháleli. Průběžně totiž týmy pracovali na opravách a renovaci svých čtyřbobů, které by je měly dovést v únoru až na start XXIII. ZOH v Pchjongčchangu. Je pravda, že zejm. ten Dominikův to již notně potřeboval. Bude ve startovním poli patřit k nejstarším, vždyť byl vyroben již mezi ZOH v Salt Lake City a Turíně. Bohužel korupční kauza ve sportovních dotacích (která mj. zažívala v uvedeném týdnu jeden ze svých vrcholů, když se celé sportovní prostředí postavilo proti činnosti ministryně v demisi Valachové) českému týmu pravděpodobně k novější technice nepomůže ani pro Koreu. Však dáme nové výztuhy a lak a ono to zas pojede.

A protože kvalitní technika je jen třetina úspěchu, repre tým se sjel v neděli na další společný trenažér.

Mimo těchto standardních aktivit se konala ve čtvrtek 8.6. v Kulturním domě v Lidových sadech v Liberci beseda s 8násobným mistrem ČR v jízdě na bobech a mistrem sportu Vojtěchem Kaňkou. Akci spolupořádala Archa 13 (www.archa13.cz) a zúčastnilo se jí několik desítek posluchačů a v sále tak seděli pospolu generace našich úspěšných reprezentantů od 50. let 20. století, přes úspěšné obrozence našich sportů z 90. let 20. století Puškára, Kosáka, Chabady a dalších až po aktuální hvězdy Havlína, Šindeláře či Egydyho, jimž každému na krku visí minimálně jeden cenný kov z MS 2016 a 2017.

V sobotu pak bobisté junioři úspěšně participovali na sportovním dnu České národní banky, který se konal ve spolupráci s ČOV v areálu Olympu - Centra sportu ministerstva vnitra.

/public/images/aktuality/bobovy_cerven/bobovy_cerven_1.jpg/public/images/aktuality/bobovy_cerven/bobovy_cerven_2.jpg/public/images/aktuality/bobovy_cerven/bobovy_cerven_3.JPG/public/images/aktuality/bobovy_cerven/bobovy_cerven_4.JPG/public/images/aktuality/bobovy_cerven/bobovy_cerven_5.jpg/public/images/aktuality/bobovy_cerven/bobovy_cerven_6.jpg

Zvěřejněno uživatelem Administrator 13. 06. 2017.