Ivo Ferriani potřetí zvolen presidentem

Ivo Ferriani byl i pro olympijský cyklus 2018-2022 zvolen presidentem Mezinárodní bobové a skeletonové federace (International Bobsleigh & Skeleton Federation, IBSF). Stalo se tak na 89. kongresu IBSF, který hostil italský Řím ve dnech 25.-28.6.2018 a kde měla Česká republika zastoupení v osobě presidenta a delegáta ČSBS Martina Bohmana, vice-presidenta Jana Mottla a hospodáře Jana Šindeláře. Šaramantního Itala zvolilo 38 ze 43 delegátů. Švýcarský protikandidát Fritz Burkard, člen Výboru pro Parasport a vice-president St. Moritz Bobsleigh Club, dostal 5 hlasů.

"Cítím se být velmi poctěný a chtěl bych poděkovat vám všem, kteří jste mi dali šanci sloužit vám a federaci další čtyři roky", sdělil staronový president bezprostředně po svém znovuzvolení. V inauguračním projevu vedle Koreje za skvělou organizaci Olympijských her a výsledky na ní ocenil mimo jiné i ČSBS za velmi efektivní práci s omezenými zdroji malého národa.

IBSF vice-presidenti pro období 2018-2022:

Vice President Financial & Corporate Affairs: Andreas Trautvetter, GER, 

Vice President Sport: Darrin Steele, USA, 

Vice President Marketing & Events: David Tomatis, MON,

Vice President International Affairs: Stefaan Freeling, BEL,

Vice President Communication: Przemyslaw Piesiewicz, POL,

Vice President Legal Affairs: Martins Dambergs, LAT.

Zleva Jan Mottl, Ivo Ferriani, Martin Bohman a Jan Šindelář

Zvěřejněno uživatelem Administrator 29. 06. 2018.

Červen plný akce

Ve znamení dalšího reprezentačního soustředění, tentokrát konaného v perfektním areálu Olympu CS Ministerstva vnitra, se odehrála první polovina měsíce června. Stejně tak v tomto období  proběhla i prezentace bobů a skeletonu na Pražském festivalu sportu a volného času na Letné.  Že se obě akce vydařily je koneckonců patrné i z přiložených fotografií. 

Pohodové léto Vám přejí čeští bobisté a skeletonisté!

/public/images/aktuality/cerven_plny_akce/cerven_plny_akce_1.jpg/public/images/aktuality/cerven_plny_akce/cerven_plny_akce_2.jpg/public/images/aktuality/cerven_plny_akce/cerven_plny_akce_3.jpg/public/images/aktuality/cerven_plny_akce/cerven_plny_akce_4.jpg/public/images/aktuality/cerven_plny_akce/cerven_plny_akce_5.jpg

Zvěřejněno uživatelem Administrator 25. 06. 2018.

Bohman opět předsedou ČSBS

V sobotu 2.6.2018 se uskutečnila volební Valná hromada Českého svazu bobistů a skeletonistů, z.s. 2018, kterou tentokrát hostilo Sportovní centrum Nymburk. 

Post předsedy svazu na další čtyři roky obhájil se 100 % hlasů JUDr. Martin Bohman, Ph.D., který již v letech 2010 – 2014 zastával funkci místopředsedy bobové sekce. V inauguračním projevu, ve kterém zhodnotil uplynulé čtyři roky, poděkoval všem členům realizačního týmu a sportovcům, kteří šíří dobré jméno českého bobového a skeletonového sportu v tuzemsku i zahraničí. Připomněl skvělé výsledky juniorské reprezentace, která v letech 2016 a 2017 získala poprvé v historii cenné kovy na MSJ, jakož i titul mistrů a vicemistrů světa na MS v letních startech 2016 v čele s pilotem D. Dvořákem. Zmínil též historicky nejvyšší počet kvalifikovaných posádek na ZOH v Koreji. Zdůraznil skutečnost, že byl v tomto roce konečně doplacen více jak milionový dluh z roku 2008, jakož i to, že svaz hospodařil v uplynulých 4 letech celkově s mírně pozitivní bilancí. Vyzdvihl skvělou spolupráci s Olympem CS MV, jakož i ČOV, dále s FTVS UK při rozvoji vzdělávání trenérů či TU Liberec ohledně technologického rozvoje a ocenil podporu ze strany všech privátních partnerů (Rieder Beton, Atex, Alpine Pro, Klokočka Autosalon, Lula, Wrap Style a dalších). Zdůraznil rovněž obrovský progres ohledně zviditelnění obou sportů na veřejnosti (web, youtube kanál, FB, přenosy SP na ČT Sport od roku 2015, kdy sledovanost dosáhla i přes 660 tisíc diváků). Mezi hlavní cíle dalšího olympijského cyklu zařadil finanční stabilizaci, udržení a výkonnostní rozvoj členské základny či rozvoj materiálně technického vybavení, stejně jako týmovou koherenci. Mezi výkonnostními cíli uvedl bobovou seniorskou medaili na soutěži IBSF v olympijské disciplíně a TOP 10 na ZOH 2022 a u skeletonu medaili na MSJ, jakož i seniorskou medaili na MS či ZOH 2022.

K dosažení těchto nelehkých úkolů a met budou staronovému předsedovi pomáhat Ing. Jan Mottl, MBA, Bc. Jan Šindelář, Mgr. Ivo Danilevič a Bc. Jaroslav Kopřiva, coby nově zvolení členové výkonného výboru. Kontrolním inspektorem byl zvolen Pavel Puškár.

Intenzivní práci a výsledky celého svazu ocenil i president Mezinárodní bobové a skeletonové federace a člen Mezinárodního olympijského výboru pan Ivo Ferriani, se kterým se zástupci svazu setkají osobně koncem června na 89. kongresu IBSF v Římě.

 

“Dear Mr. President, Dear Martin,

I congratulate you for the success of your Athletes that are the result of your great work. The Czech Federation is a model of capacity, efficiency and professionalism...

See you Dear Martin in the Eternal city of Rome.

Sincerely yours,

Ivo 

president

International Bobsleigh & Skeleton Federation (IBSF)”

/public/images/aktuality/VH_2018.jpg

Zvěřejněno uživatelem Administrator 05. 06. 2018.

Volební valná hromada ČSBS, z.s. 2018

Tuto sobotu 2.6.2018 od 10.00 hodin se koná volební Valná hromada Českého svazu bobistů a skeletonistů, z.s. 2018 a to v kinosálu Sportovního centra Nymburk, Sportovní 1801/2, 288 02. 

/public/images/logo_csbs.jpg

Zvěřejněno uživatelem Administrator 01. 06. 2018.

Na reprezentačním soustředění se sjela světová juniorská elita

Na právě probíhajícím květnovém reprezentačním soustředění v polských Kowarech se pod dohledem šéftrenéra Mgr. Dawida Kupczyka sjela jak bobová, tak skeletonová juniorská nebo ještě nedávno juniorská špička. Za boby byli přítomni například medailisté z MSJ 2016, 2017 Jaroslav Kopřiva, Jakub Nosek či Dominik Dvořák, který své úspěšné tažení mládežnickou kategorií završil v letošním roce na juniorském šampionátu v St. Moritz 5. místem v závodě 2bobů (s Janem Šindelářem, který se aktuálně úspěšně zotavuje z plánovaného drobného zákroku) a 10. místem se čtyřkou, v posádce s Pavlem Jordánem, který se jako juniorská pilotní naděje rovněž účastní tréninkového kempu, a Adamem Dobešem. Skeletonový sport pak zde zastupuje a zároveň růží v trní je Anna Fernstädt, juniorská mistryně světa z roku 2018 a bronzová z roku 2016. Anna již je z jednou nohou z BSD v českém týmu a těší se na v podstatě domácí MSJ 2019 v Königssee. 

V malebném prostředí pod Sněžkou panuje příjemná atmosféra, při níž se absorbují tréninkové kilometry, stovky odrazů a tuny na čince skoro samy. Jen tak dál!

/public/images/aktuality/repre_soustred/repre_soustred_1.jpg/public/images/aktuality/repre_soustred/repre_soustred_2.jpg/public/images/aktuality/repre_soustred/repre_soustred_3.jpg/public/images/aktuality/repre_soustred/repre_soustred_4.jpg

Zvěřejněno uživatelem Administrator 22. 05. 2018.