Sochi 2014

/public/images/logo_sochi.jpg

V současné době probíhá příprava na Olympijské hry v ruském městě Soči označovaném také jako „Perla u moře“, které proběhnou v roce 2014 a jsou vrcholem čtyřletého tréninkového cyklu.

Naše ambice se dosud upíraly na co nejlepší umístění a reprezentaci České republiky na XXI. Zimních olympijských hrách ve Vancouveru. S ohledem na zázemí, které má naše konkurence, se nám povedl husarský kousek a na olympiádu se kvalifikovali hned tři posádky – jedna posádka dvojbobu a dvě posádky se čtyřbobem! Naše účast tak byla (po hokejistech a biatlonu) třetí největší v olympijské výpravě do Vancouveru.

A této výzvě a odpovědnosti zároveň jsme nezůstali nic dlužni ani ve startovním poli. Na nejrychlejší a nejnebezpečnější dráze na světě jsme obsadili 13. příčku ve dvojkách a 12. a 16. místo v závodě čtyřek. Hlavně 16. místo mladého pilota Jana Vrby, který si zde odbyl svou olympijskou premiéru a jako jediný z celého startovního pole si vyzkoušel whistlerskou dráhu poprvé až přímo v olympijské kvalifikaci a následně závodě, je pro náš sport obrovským příslibem do budoucna.

On the road to Sochi!